BİTKİSEL YAĞLAR – 3 (L-R)

LAHANA YAĞI
lahanaCabbage Oil
Vücudunuza uygulandığında, kendinizi canlı ve hafif hissetmenize, düzenli kullanımda, selülit sonucu oluşan portakal kabuğu görünümünün düzelmesine yardımcı olur. Kan dolaşımının hızlandırılarak, cildin canlandırılmasına ve parlaklık kazanmasına, cildin sıkılaşmasına, gerginleşmesine, pürüzsüzleşmesine ve ayrıca yağ ve su metabolizmasını harekete geçirerek sarkma problemi olan bölgeleri toplamaya yardımcı olur. Cildin esnekliğini artırmaya ve derinlemesine beslenmesine ve güçlenmesine, yoğun nemlendirici etkisi ile cildinizin kuruluğunu önlemeye ve bölgesel fazlalıkların atılmasına yardımcı olur. Bel, karın, kalçalar, kollar, bacaklar gibi vücudun yağ depolanan tüm bölgelerine uygulanabilir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda etkilidir.

LAVANTA YAĞI
lavantaLavender Oil
Baş ağrısı, stres, kas ağrıları, romatizma ağrılarında masaj yapılarak uygulanır. Ayrıca güve, sivrisinekleri uzaklaştırmak için kullanılır. Parfümeri sanayinde de kullanılır. İnfüzyon yoluyla depresyon ve uykusuzluğa iyi gelir. Vücuttaki kötü kokuları giderir. Antiseptik olarak kullanılır. Romatizmaya iyi gelir. Saçtaki sirkeleri gidericidir.

 

LİMON YAĞI
limonLemon Oil
Ferahlık verir, grip ve soğuk algınlığına karşı korur. Hafızayı güçlendirir. Boğaz ağrısı, mide yanması, kan temizlemede, böbrek taşında, bağ dokusu hastalığında kas kuvvetlendiricidir. Diş etini kuvvetlendirir. Sivilceleri giderir. Cildi güzelleştirir. Vücuttaki istenmeyen yağların atılmasını sağlar. Tonik olarak kullanılır. Mikrop öldürücüdür. Böcek ve sinek ısırmalarında kaşıntı ve şişmeleri önler. Gıda kodeksine uygun olanları pastalara esans olarak kullanılır. Kalp ve damar tıkanıklığında açıcı özelliğe sahiptir.

 

MAVİ ANEMON ÇİÇEGİ YAĞI
mavi anemonBlue Anemone Oil
Göz çevresi yaşlanma belirtilerine müdahale eder ve düzenli kullanım ile yaşlanma belirtilerine karşı güçlü bir bariyer yapısı oluşmasına ve bu yapının korunmasına yardımcı olur.

Cildinizin sağlığını korumaya, yaşlanma ve güneşe bağlı hasarları düzeltmeye yardımcı olur. Cildinizin nem tutmasını sağlar. Çillerin ve lekelerin görünüşünü düzeltmeye yardımcı olur.

-Kırışıklıkların görünümünü azaltır ve elastikiyet kaybını önler.
-Etkili nemlendirici özelliklere sahiptir.

 

MELİSA YAĞI
melissaMelissa Oil
Uykusuzluk, kan temizleyici, sinir gerginliği ve stres, teskin edici, bitkinlik, yorgunluk, nefes darlığı ve astımda kullanılır. Mide ağrısı, sinirsel baş ağrılarında ve migrende kullanılır.

 

MENEKŞE YAĞI
hercai-menekşeViolet Oil
Mikrop kırıcıdır. Cilt hastalıklarında kullanılır. Egzama ve saç dökülmesine karşı etkilidir. Kuru saçları nemlendirir. Parlaklık ve canlılık verir. Ayrıca parfümeri sanayinde kullanılır.

 

MERSİN YAĞI
mersinMyrtle Oil
Tahriş olmuş ve iltihaplı ciltler için kullanılır. Hemoroit tedavisinde, şeker hastalığına karşı etkilidir. Nefes açıcı özelliğe sahiptir. Gerginliğe ve uykusuzluğa iyi gelir. Adale kuvvetlendirici ve spor sakatlıklarında masaj için çok uygundur. Astımlı hastalarda haricen infüzyon şeklinde faydalıdır.

 

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI
narPomegranate Seed Oil
Nar çekirdeği yağının cilt kanseri tedavisinde kullanılabilecek güvenilir ve etkin bir kaynak olabileceği yolunda klinik çalışmalara rastlanmaktadır. Meme kanserinde kanserli hücrelerin kendi kendini yok etmesini teşvik ettiği yolundaki bulgulardan söz edilmektedir. Günde 7 – 8 damla nar çekirdeği yağının kullanılmasının yararlı olduğu, ancak içeriğinde doğal östrojen bulunması nedeni ile hamileliğin ilk üç ayında kullanılmaması önerilmektedir. E vitamini içeriğinin zengin oluşu nedeni cilt bakımında kullanılmaktadır.

 

NANE YAĞI
Nane - peppermintPeppermint Oil
Mide bulantısını keser. Hazmı kolaylaştırır. Gaz söktürücüdür. Sinirleri güçlendirir. Baş ağrısına iyi gelir. Selülit tedavisinde kullanılır. Anne sütünü arttırır. Bağırsak solucanını temizler. Migren, sinirsel baş ağrısına faydalıdır. Sinüsleri açıcı özelliği vardır. Öksürük tedavisinde sıklıkla kullanılır.

 

OKALİPTÜS YAĞI
okaliptusEucalyptus Oil
Kabızlık, öksürük, sinüzit, şeker hastalığı, romatizma ve selülite, nezle ve gribe etkilidir. Saç dökülmesine ve kepeğe faydalıdır.

 

PAÇULİ YAĞI
Paçuli - patchouliPatchouli Oil
Paçuli yağı vücudu canlandırarak dokunun yenilenme sürecini hızlandırır. İştahı sınırlar, bu yüzden zayıflamak isteyenler için faydalıdır. Diyet döneminden sonra sarkmış cilt, Paçuli yağının lifting etkisi sayesinde kısa sürede güzel biçime girecektir. Paçuli yağının kabızlık, ishal, bağırsak iltihabı gibi durumlarda etkisi de kanıtlanmıştır. Bu yağ, sinir sistemine olumlu etki gösterir. Yatıştırır, sakinleştirir. Aromaterapide, yorgunluk, gerginlik, stres, yanık, kepek, akne, egzama gibi durumlarda ve yağlı ciltlerde kullanılabilir.

 

PAPATYA YAĞI
papatyaCamomile Oil
Duyarlı ve problemli dillerde yaraları iyileştirici ve cildi besleyen özelliğe sahiptir. Bademcik ve diş iltihabında gargara olarak kullanılır.

 

PELESENK YAĞI
pelesenkBalm Oil
Romatizma ağrılarına iyi gelir.

 

PORTAKAL YAĞI
portakalOrange Oil
Mide rahatsızlıklarını giderir. Hazmı kolaylaştırır. Ateş düşürücüdür. Romatizmada faydalıdır. Cildin güzel olmasını sağlar. Cildi sıkılaştırır. Sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılır. Gıda kodeksine uygun olanı pastalara esans olarak katılabilir. Kon dolaşımını düzenleyicidir. Sinir yatıştırıcıdır.

 

REZENE YAĞI
rezeneFennel Oil
Midevi şişkinlik – hazımsızlık rahatsızlıklarını giderir. Gaz söktürücü ve anne sütünü artırıcı etkisi vardır. Yara iyi edici özelliğe sahiptir. Cildi besler ve pürüzleri giderir. Anne sütü artırıcı reçetelerimize buradan erişebilirsiniz.

BİTKİSEL YAĞLAR – 1 (A-Ç) | 2 (D-K) | 3 (L-R) | 4 (S-Z)

 

This entry was posted in Bitkisel Yağlar and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply